Yeni Batman Hanginiz?

Geçtiğimiz günlerde Warner Bros telif haklarını elinde bulundurduğu Batman karakteri için yeni filmde rolün Ben Affleck'e verildiğini duyurdu. Bu açıklama çoğu Batman hayranında olduğu gibi bende de bazı soru işaretleri yarattı. Warner Bros, Spiderman ve Batman'i bir araya getirerek yeni bir film yaratırken Batman rolü için Ben Affleck'i düşünmeleri sanırım Batman seyircisini memnun etmedi. Açıkça Ben Affleck'in bu rolün altından kalkamayacağını dile getirenlerin sayısı oldukça fazla. Öte yandan aksini düşünenlerde yok değil. Argo filmi ile Akademi Ödülleri'nden yeni dönmüş bir Ben Affleck'ten bahsediyoruz. Bu dönüşün avantajları olabileceği gibi dezavantajları da olabilir. Batman rolü eminim Ben Affleck'in kariyeri için farklı bir deneyim olacaktır ve bunun farkındadır. Ancak zirveye çıkmanın getirdiği bir rehavet her şeyi alt üst edebilir.

Batman, aristokrat bir süper kahraman olduğu için şimdiye kadar çekilmiş her filmde, çizilmiş her çizgi roman ya da çizgi filmde gördüğümüz üzere hep soğuk bir yüze sahip. Şimdi bu tablonun içerisinde oyunculuğu bir kenara bırakarak Ben Affleck'i düşünürsek bence pek sırıtmıyor. Ben Affleck taraftarı değilim ama şimdilik çok kararlı bir şekilde karşısında durmak da istemiyorum. Sergileyeceği performans ile bizi yanıltabilir. Yukarıdaki fotoğrafa dönecek olursam, bu ikili New York metrosunda insanlara güzel anlar yaşatmış. Sol tarafta Darth Vader sağ tarafta ise Batman duruyor. İki sivri zekanın kostümlerini giyip New York metrosunda güzel anlar yaşattığından eminim. Aslında düşünüyorum da Darth Vader ve Batman'in içinde olduğu bir senaryo yazılabilse, tamam biraz ütopik bir şey oldu, gişeden nasıl bir hasılat ile dönerdi acaba?

Kara Murat'a çevirdiler bu süper kahraman olaylarını, hiç hoş değil. Yeni ve sağlam süper kahramanlar yaratamadıklarından mıdır ya da insanlar eski süper kahramanlardan kopamadığı için midir bilemiyorum ama film sektörü dönüp dolaşıp çocukluğumuzun süper kahramanlarını sömürmeye devam ediyor. Artık o kadar da süper değiller galiba..